Buradasınız: Giriş Uygulayın Nasıl Uygulanır

Nasıl Uygulanır

Kurumunuzda Ödül Programı'nı uygulamak ister misiniz ? Gençlere, uluslararası standartlardaki Ödül'ü sunmak için, bu adımları tamamlamanız gerekmektedir. 
 
Öncelikle, kurum/okul müdürü veya yöneticisi ile Ulusal Ofis arasında Alt-Lisans Sözleşmesi imzalaması, belirtilen bağış miktarının vakıf hesabına yatırılması gerekmektedir.  Alt Lisans Sözleşmesi'nin geçerlilik süresi, imzalandığı tarihten itibaren 3 yıldır.
 
Daha sonra, kurumdan en az 2 kişinin Ödül Lideri Eğitimi'ne ve en az 1 kişinin Supervisor (Gözetmen) Eğitimi'ne katılması gerekmektedir.  https://www.intaward.org.tr/hakkimizda/sikca-sorulan-sorular-sss

Söz konusu eğitimlerin alınması, Ödül Programı'nın uluslararası standartlarda yürütülmesi için çok önemlidir. Ödül Liderleri'nin genelde 20’den fazla katılımcı ile ilgilenmemesi önerilmektedir.  Katılımcı sayısı arttıkça sürdürebilirliği sağlamak amacıyla Ödül Lideri & Supervisor (Gözetmen) eğitimlerine daha fazla kişinin katılmasına ihtiyaç duyulmaktadır. 
 
Ödül Lideri Eğitimi'ne katılan kişilerden birinin Ödül Koordinatörü görevini üstlenmesi zorunludur. Ödül Koordinatörü, Ulusal Ofis ile Ödül Merkezi arasında bağlantıyı sağlayan yetişkin kişidir. Koordinatör'ün görevleri arasında, Ödül Programı'nı Ödül Merkezi'nde uygulamaya geçirmek, yürütülmesini sağlamak, Ödül Liderleri'ni desteklemek, Ödül Grupları'nı gözlemlemek ve yönlendirmek ile Ödül’ün onayı için Ödül Otoritesi'ne 'Record Book’larını (Kayıt Defterlerini) bulunur.

Kurum tarafından belirlenen kişiler Ödül Lideri eğitimi aldıktan sonra Ödül Programı'nı yürütmeye başlanabilir. 

Tüm sorularınız için bizimle info@intaward.org.tr adresinden iletişime geçebilirsiniz.