Buradasınız: Giriş Destekleyin Neden Desteklenmeli

Neden Desteklenmeli

 Uluslararası Gençlik Ödülü-Türkiye, (Ödül) dünyanın önde gelen gençlik başarı ödülü olarak; gençlere hayata dair deneyimler ve beceriler kazandırıp onları sorumlu ve adanmış dünya vatandaşları olarak hayata hazırlar. Günümüze kadar 130 ülkeden milyonlarca genç Ödül Programı’na katılmıştır.

Ödül Programı, gençlerin boş zamanlarını verimli kullanmalarını sağlarken, ileride kendilerine iş hayatlarında da kullanacakları yeteneklerini geliştirmelerine fırsat tanır. Ödül, araştırmalarla kanıtlanmış etkisiyle,  dünyada hatırı sayılır sayıda şirket ve kurum tarafından kabul edilmektedir. 

Bir genç için, Ödül Programı’na katılmak, sorumluluk almayı öğrenerek, azimle ve ısrarla devam ederse hedeflerine ulaşabileceğini gösteren ilginç bir deneyimdir.  

Programa katılmakla, genç, zorlu bir görev olan kendi üzerinde çalışmayı kabul eder. Ödül Programı sırasında belirlediği hedeflere ulaştığında, özgüven kazanır ve hayata tutkuyla yaklaşır; iş hayatında ve diğer alanlarda daha faydalı olabilmek için fırsat arar.

Ödül Programı, deneyimsel öğrenme ve bireysel yaklaşım ilkeleriyle,  ayrıntılı ve kanıtlanmış bir yönteme sahiptir.

Programla ilgili daha detaylı deneyim paylaşımlarını başarılı ödül hikayeleri bölümünde bulabilirsiniz.

Ödül Programı’nın Gençler için Faydaları :

  • Gençler günlük hayatlarında kullanabilecekleri becerileri geliştirirken, bu onların okul hayatına da destek sağlar ( Takım çalışması, isteklilik)
  • Gençler güçlü ve geliştirilmesi gereken yanlarıyla ilgili farkındalık oluştururlar.
  • Yeni ilgi alanları ve yeni fırsatlar bulurlar.
  • Yaşıtlarıyla yeni arkadaşlar edinirken; diğer jenerasyonlarla da, boş zamanlarında olumlu ve yapıcı birşey yapmanın  getirdiği farklı bağlar kurarlar.
  • Hedef koymayı sonrasında koydukları hedefe ulaşmayı ve beklentilerin ötesine geçebileceklerini öğrenirler.
  • Özgüvenlerini geliştirirler.
  • Başkalarına karşı sorumluluk duymaya başlarlar.
  • Çevrelerine aktif ve yüksek motivasyonlu bir tutum sergilerler.
  • Tüm bu çabalarının sonucunda prestijli bir Ödül Serifikası ile onurlandırılırlar.

Anket sonuçları; yukarıda sayılan faydalarının yanı sıra; Ödül Programı’na katılıma, gençlerin okula  devam oranları ve okul performanslarında iyileşme; yaşam boyu öğrenme isteklerinde artış, işe alım olasılıklarında ve sosyal olaylara ilgilerinde yükselme, daha toleranslı olmalarını; asosyal ve suçlu davranışta azalma sağlar.