Buradasınız: Giriş Hakkımızda Ödül Hikayeleri Selin Keşaf

Selin Keşaf Bronz Ödül Sahibi

“Yaklaşık bir yıl önce bir grup öğrenci, bir amaç çerçevesinde bir araya geldi ve o andan itibaren hikâyelerinin başkahramanları fedakârlık ve dayanışma oldu. Amaçları basitti: ‘Programı tamamlayıp sertifikalarını almak, belki birkaç beceri öğrenmek ve geliştirmek.’
 
Sınırlarını zorlayacaklarından, hiç yapmam dedikleri şeyleri yapacaklarından habersiz, bir hevesle çıktıkları bu yolda karşılaştıkları her engel onları daha da güçlendirdi ve zamanla bu heves tutkuya dönüşüp amaçları anlam kazandı. Artık amaçları: ‘Kendilerini tanımak, kişiliklerini geliştirmek ve pes etmemekti.’ Bu amaçları için ellerinden ne geliyorsa yaptılar.
 
İşte bizim hikâyemiz... Bizim çıktığımız bu taşlı yolumuz zordu ama aynı zamanda sıcacık, kahkaha dolu anılar ve hayat dersleri ile doluydu. Hayat derslerinden kastım, sadece derin öğretiler değil aynı zamanda 7 saniyelik, düşüncesizce alınmış ve bütün gününüzü mahvedebilecek kararlar... Gittiğimiz Macera ve Keşif Yolculuğunda düşüncesizce seçilmiş bir çorap yüzünden kampın bana zehir olması gibi. Yaklaşık 23 km yürüyüş sonrası bir ay ayakkabı giyememem gibi. Evet, yolumuz taşlıydı ama hikâyede sıkıntılar olacak ki mutlu sonun bir anlamı olsun! Bizler bu taşlı yolu geçtiğimize göre, bu mutlu sonu hak ettiğimizi düşünüyorum. Dilerim ki daha birçok, böyle gururla "Başardık!" diyebileceğimiz mutlu sonlarımız olur.”