Buradasınız: Giriş Hakkımızda Ödül Hikayeleri İrem Karaaslan

İrem Karaaslan Gümüş Ödül Sahibi


2014 eğitim yılında altı ay boyunca yaptığımız Bronz kategorisinden sonra; sorumluluklarının bilincinde olan bireyler olarak bu sene Gümüş kategorisine devam ediyoruz. Üç ay boyunca katıldığımız toplumsal hizmet projeleri sayesinde artık diğer insanları yaşadığı sorunlara tepkisiz kalmak yerine çözümler üretmeye çalışıyoruz.
Programın başka bir bölümü olan Beceri Geliştirme sayesinde ise kendimizi sosyal alanlarda geliştiriyor ve yeni hobiler elde ediyoruz. Yeteneklerimiz doğrultusunda yeni kariyer planları yapıyoruz. Sadece beceri alanıyla sınırlı kalmayarak kendimizi fiziksel olarak da geliştiriyoruz. Yeni sporlar görüyor ve öğreniyoruz.

En son ve en zorlayıcı kısmı ise ‘MACERA VE KEŞİF’. 2 günlük bir doğa yürüyüşünün ardından zafere ulaşıyoruz. Peki ya bu süreçte ne yaptık? Takım çalışmasıyla; yağmura, çamura, dağa, tepeye aldırmadan yürümüş, çadırlarda kalmış, doğaya karşı daha bilinçli bireyler olarak evlerimize döndük.

Bu program sayesinde anlatabileceğimiz anılar, arkadaşlar edindik. Kendimizi geliştirip sorumluluklarımızı farkına vardık. En önemlisi bilinçlendik, toplumsal sorunları göz ardı etmeyen bireyler haline geldik. Daha bilinçli, daha sorumluluk sahibi bir jenerasyon için THE DUKE OF EDINBURGH’S INTERNATIONAL AWARD!