Buradasınız: Giriş Hakkımızda Ödül Hikayeleri Berkin Işık

Berkin Işık Altın Ödül Katılımcısı

Merhaba ben Berkin Işık. Şişli Terakki Lisesi Tepeören Yerleşkesi 9/B sınıfındanım. The Duke of Edinburgh’s International Award programına geçen sene hazırlık sınıfındayken başladım. Bu programa ilk başladığımda içimde uzun bir süre boyunca bu aktiviteleri nasıl yapacağım hakkında şüphelerim vardı. Ancak fark ettim ki önemli olan bu sırada yaptıklarım ve bundan zevk alıp almadığımdı.

Beceri Geliştirmede uğraştığım heykellerle bir sergi açtım. Toplum Hizmeti bölümünde çocuklara ders verirken insanlarla iletişim kurma becerilerimi de geliştirme fırsatı buldum. Fiziksel Gelişim bölümü için masa tenisi yaptım. Bunun sonucunda okulumu yarışmalarda temsil edebildim. Senenin sonunda yaptığımız Macera ve Keşif Kampı ise benim için bir dönüm noktası oldu. Zaman zaman güldük, zaman zamansa ne kadar zor olduğundan ötürü yakındık durduk. Ancak ben bir anından bile pişman değilim. Çünkü arkadaşlarımla birlikte geçirdiğim paha biçilemez anılara sahip oldum.

Bu programa katılmamızı ve bu mutluluğu yaşamamızı sağlayan ve desteklerini hiç eksik etmeyen Ödül Liderlerimiz Şafak Ucur ve Seçil Erberdi'ye teşekkür ediyorum.