Buradasınız: Giriş Hakkımızda Ödül Hikayeleri Barış Aksoy

Barış Aksoy Bronz Ödül Katılımcısı

Bu programa şans eseri başladım diyebiliriz. İlk başta beni zorlayabilir diye düşünmüştüm. Bir yandan da fiziksel gelişim bölümünü ben zaten yapıyorum yanında da beceri geliştirme ve toplumsal hizmet bölümlerinde programlara dahil olurum; yeni arkadaşlar ve yeni deneyimler kazanırım diye düşündüm. Macera’ya bu şekilde başladım. Sürekli bir şeylerle ilgileniyorsun ve sosyalleşiyorsun. Bu yorulsam da hoşuma gitmeye başladı çünkü hedefimiz bronz kategorisini başarıyla tamamlamaktı.

Yeni insanlarla tanışmak, yeni hayatlar öğrenmek, birilerine herhangi bir şekilde kalbine dokunmak, insanlara yardım edebilmek hoşuma gitti. Bana özgüven ve daha planlı bir yaşam kazandırdı. Beceri geliştirmede tiyatroyu seçmiştim. Tiyatro sürekli yapmak istiyordum ve program sayesinde bunu gerçekleştirdim. Fiziksel gelişimde uğraştığım spor olan taekwondoyu hem geliştiriyor hem de program dahilinde uyguluyordum.

Bence en önemlisi Toplum Hizmetiydi. Toplum hizmetinde ise bizlerin geleceği olan çocuklarla ilgili bir şeyler yapmam gerekiyordu. Bunu için TEGV’i seçtim ve TEGV’de gönüllü olarak Ateşböceği biriminde her hafta çocuklarla bir araya geldim ve çocuklara örnek birey ve onların eğitimine destek olmaya başladım. Tüm bu programları uygularken program için değil de gönlümden geldiği için yapmaya başladım.

Bu programda her şeye rağmen bizim yanımızda olan ve bizim kadar gönülden çalışan ve sizinle tanışmamızı sağlayan başta danışmanımıza, yurdumuza, TEGV’e, Taekwondo antrenörüme ve tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim.