BURADASINIZ:   ANA SAYFA   >   ÖDÜL HAKKINDA   >   Ödül FelsefesiTanıtım Videomuz

ÖDÜL FELSEFESİThe Duke of Edinburgh's Award (Edinburgh Dükü Ödülü) Programını başlatan Edinburgh Dükü Prens Philip program hakkındaki görüşlerini ifade ederken:

“Şu modern ve gelişmiş dünyada yetişen gençlerin karşı karşıya kalacakları birçok zorluk var ve bireysel gelişim için sağlanan olanaklar genellikle sınırlı. Diğer yandan, gençlere karşı sorumluluklarının farkında olan velilerin, ögretmenlerin, gönüllü kurum liderlerinin ve işverenlerinde kendi sorunları var. Bu Program gençler ile onların geleceği için endişe duyanlar için düşünülmüştür.

Amaç, yararlı boş zaman aktivitelerini ve gönüllülük bilincini tanıtarak ve yayarak, onların başarıya ulaşma azmini keşfetmelerini sağlamak ve gençlerin gelişimini teşvik eden kişi ve kurumlara kılavuzluk etmektir. Bu programda yer alan herkesin kendi hayatlarına dair bir katma değer ve mutluluk yakalamalarını umuyorum. Şundan eminim ki, bu programı uygulayan herkes, başkalarının saklı kalmış yeteneklerini keşfetmek ve azim gerektiren bir işi başarmalarını sağlamak konusunda yaptıkları yardımlardan dolayı ayrı bir mutluluk duyacaklardır.”