BURADASINIZ:   ANA SAYFA   >   ETKİNLİKLER   >   Uluslararası Etkinlikler   >   IGE 2011 (Kenya)Tanıtım Videomuz

IGE 2011 (Kenya)ULUSLARARASI ALTIN ETKİNLİĞİ 2011 – KENYA
(INTERNATIONAL GOLD EVENT 2011 – KENYA)

International Gold Event 2011, 02 – 16 Eylül 2011 tarihleri arasında Kenya’nın Sagana ve Naviasha kentlerinde gerçekleştirilmiştir. Programa Uluslararası Gençlik Ödülü’nün uygulandığı Afrika Bölgesi, Asya Pasifik Bölgesi, EMAS Bölgesi ve AMERİKA Bölgesi’nden 44 ülke ve 92 Altın Ödül Sahibi katılmıştır.

TİKAV Yönetim Kurulu Üyesi, Uluslararası Gençlik Ödülü Ödül Lideri ve Altın Katılımcısı Pelin Akın ile TİKAV Yabancı Dil Eğitmeni, Uluslararası Gençlik Ödülü Ödül Lideri ve Altın Katılımcısı Arzu Akoğlu Türkiye’yi temsil etmişlerdir.

Proje Etkinlikleri:

 • Sagana Vahşi Doğa Kampı

Programın ilk üç günü gruplara ayrılan katılımcılar profesyonellerin gözetiminde rafting, hiking, kaya tırmanışı ve cycling (bisiklet sürme) etkinliklerine katıldılar. Yapılan aktiviteleri ilk defa tecrübe edenler arasında bisiklet sürmeyi ve yüzmeyi de öğrenenler olmuştur.

 • Workshoplar (Seminerler)
 • Uluslararası Gençlik Ödülü ve IGE kadrosu kadrosunun alanında uzman elemanları tarafından katılımcılara seminerler verildi. Katılımcılar, her biri iki buçuk saat süren 6 seminerden kendi seçtikleri dört tanesine katıldılar.
  Seminerler:
  - Reaching Your Goals (Research)
  - Reaching Youth (Training)
  - Reaching the World (Communication)
  - Reaching Decisions (Governance)
  - Reaching Policy (Policy)
  - Reaching Support (Fundraising)
 • Toplumsal Hizmet Projesi,

Uluslararası Altın Etkinliği Programı dahilinde dört gruba ayrılan katılımcılar tarafından iki gün boyunca Kenya’daki dört ilkokulun sınıfları boyandı, beton zeminleri yapıldı ve okullara öğrencilerin içme suyu ihtiyacını karşılamak amacıyla bir de su tankeri yapıldı. İki günlük yoğun bir çalışmanın ardından katılımcılar kendi ülkelerinden getirdikleri kırtasiye malzemelerini yardım olarak çocuklara dağıttı.

Okullar:

- Empash Primary School, Suswa

- Soila Masai Girls Center, Suswa

- Longonot Township Primary School, Longonot

- Ndabibi Primary School, Naviasha

 • Doğal Yaşam Parkı Gezisi

Yoğun geçen ilk haftanın sonunda katılımcılar Kenya Doğal Yaşam Parkı içinde otobüsle tur yaptılar. Katılımcılar zebra, zürafa, flamingo, gergedan, buffalo vb. Hayvanları doğal yaşam ortamlarında gözlemleme fırsatını yakaladılar.

 • Gençlik Forumu

Katılımcıların ortak fikirleri sonucu oluşturulan altı konu başlığı altında altı gruba ayrılan temsilciler, bir günlük bir hazırlık süresinin ardından İngiliz Prensi Prens Edward ve Uluslararası Gençlik Ödülü Uluslarası Temsilcileri’ne hazırladıkları seminerleri sundular.

 • IGE Katılımcıları Stratejik Planlama Oturumları

Bu etkinlikte IGE’nin ve Uluslararası Gençlik Ödülü’nün gençlerin hayatındaki katkısı ve onlara kazandırdıkları üzerinde düşünüp Ödül’ün nasıl daha etkin ve daha yararlı olabileceği konusunda temsilciler stratejik bir planlama oluşturdu.