BURADASINIZ:   ANA SAYFA   >   KATILIN   >   Sıkça Sorulan Sorular (SSS)Tanıtım Videomuz

Sıkça Sorulan Sorular (SSS) 

KATILIMCILAR:

  • Aktivitelerimi 1 ay boyunca aksattım, ne olacak?

Aktivitelerinize kaldığınız yerden devam edersiniz, bir ay sonra bitirmiş olursunuz. Kendinize bir plan çizmek, ona ne kadar uyabildiğinizi ve sürdürelebilirliğini sağlamanız için motive etmeye yarar.

  • Aktivitelerimi yapıp yapmadığımı kim kontrol ediyor?

Benim evimde piyano var, ben çaldım diye anneme imzalatıp, çalmamış olsam, siz bunu nereden bilebilirsiniz ki? çaldığınız parçaları ödül liderleriniz sizden çalmanızı isteyebilir, ancak bu gönüllü bir programdır. Buradaki fayda sadece kendinize katacağınızdır, bizi kandırmak iki tarafa da yararlı olmayacaktır.

  • Bütün aktivitelerim bitti, sadece kampım kaldı. Onun için de sizi bekliyorum. Gümüşe devam etmek istiyorum, edebilir miyim?

Vakit kaybını önlemek adına sadece bir aktiviteniz kalmışsa, bir diğer bölüme geçmeniz mümkündür. Ödül lideriniz bu konuda sizi bilgilendirecektir.

  • Direkt Altınla başlayabilir miyim?

Tabii ki başlayabilirsiniz. Ancak Bronzla başlamak ödüle alışmanız ve sıkıcı bulmamanız , ödülü yarıda bırakmamanız bakımından yardımcı olacaktır. Altın'a başlamak için 16 yaşınızı doldurmuş olmanız gereklidir.

  • Süre indirimi nedir?

Her kategori için belirli bir süreyi tamamlamanız gerekir.

Bronz - en 6 ay (26 haftalık)

Gümüş - en az 12 ay (52 haftalık)

Altın - en az 18 ay (78 haftalık)

katılım gerektirir. Bir kategoriden bir sonraki kategoriye geçmek istiyorsanız süre indirimine tabir tutuluyorsunuz.

Bronz kategorisini tamamladıysanız ve Gümüş kategorisine geçeceksiniz Gümüş kategorinizdeki her bir faaliyeti sadece 6 ay yapmanız yeterlidir.

Gümüş kategorisini tamamladıysanız ve Altına kategorisine geçeceksiniz Altın kategorindeki her bir faaliyeti sadece 12 ay yapmanız yeterlidir.

Bronz kategorisinden Altın kategorisine direkt olarak geçmek istiyorsanız süre indirimine tabir tutulmuyorsunuz.

  • Ödül Liderimle anlaşamadım, değiştirebilir miyim?

Bu durumda derneğe mail atarak, talebinizi belirtmeniz yeterlidir. Dernek size opsiyonlar sunacaktır.

  • Kursa gidiyordum, tatile girdi. Ödüle nasıl devam edebilirim?

Aktivitenizi aynı yerde başlayıp, aynı yerde bitirmeniz önerilir. Başlarken bunu dikkate alarak planlamanız, organize olmanın bir parçasıdır. Ancak ön görülemeyen bir durumda, ödül liderinize haber vererek kursu değiştirerek aynı aktiviteye devam etmeniz mümkündür.

  • 1 ay yaptım ve faaliyetimden sıkıldım. O zaman ne yapıyorum, değiştirebiliyor muyum?

Ödül, kendini tanımak ve sevip sevmediklerini veya sevdiğini zannettiklerini sevmeme olasılığını görmek üzerinedir. Dolayısıyla böyle bir durumda, resim yapmaya başlayıp, sevmediyseniz, onu bırakabilirsiniz. Ancak yeni seçtiğiniz beceri gelişim aktivitenize en baştan baslamak, 1 ayınızı kaybetmenize ve ödülünüzü 1 ay geç bitirmenize neden olacaktır. Aynı zamanda sadece en fazla bir defa değiştirebilirsiniz.